Možná jste o dárcovství krve již několikrát uvažovali, jen jste nevěděli jak, kdy a kde. Proto tu jsou tyto základní informace o dárcovství krve. Pevně věříme, že Vám poskytnou to, co jste doposud hledali a zodpoví Vaše otázky a co hlavně, přivedou Vás až k nám.
K odběru se u nás nemusíte předem objednávat. Nemusíte mít s sebou žádné doporučení ani lékařská vyšetření. Pokud splňujete základní podmínky dárcovství krve, potřebujete pouze platný občanský průkaz, průkaz pojištěnce a zdravou dávku odhodlání pomoci ostatním.

Základní podmínky dárcovství krve:

* Věk 18 - 65 let

* Občan ČR

* Váha minimálně 50 kg

* Splňujete podmínky zdravotní způsobilosti

Zdravotní způsobilost

viz. dotazník dárce

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zdravotní způsobilosti se můžete obracet na naše lékaře na tel. číslech:

382 77 2420, 382 77 2423, 382 772 441

Před prvním odběrem

Drobná omezení před prvním odběrem se týkají pouze stravování v den před odběrem. Vynecháte ze svého jídelníčku tučná jídla a mléko. Nedoporučuje se žádná větší fyzická zátěž jako například cvičení ve fitnesscentru aj. Velice důležitý je také dostatečný příjem tekutin.
K odběru není nutno přicházet nalačno. Kdo je zvyklý snídat, nemusí snídani vynechávat (jinak je tu pro Vás zde připravena snídaně před odběrem). Předejdete tím možné slabosti po odběru.

Doporučená snídaně před odběrem: cereální pečivo, musli tyčinka, kukuřičné lupínky, přesnídávka, čaj, ovocná šťáva aj.

Odběrové dny

- Pokud přicházíte darovat poprvé, využijte tyto odběrové dny.
každé pondělí  na pozvánku nebo po tel. domluvě 382 77 2429

od 6:30 - 8:30 hod

- každé úterý pro všechny

od 6:00 - 8:30 hod