Na přelomu března a dubna 2017 si uživatelé sociálních lůžek v písecké nemocnici užili zajímavé zpestření - návštěvníky ze zvířecí říše a děti s písničkami a vlastnoručně vyrobenými dárky. Nejdříve je potěšili zvířátka – pagekon  řasnatý, dvě agamí holčičky, gekončíci noční a leguán Drobek. Patří manželům Škrnovým, kteří se na své svatební cestě na Maledivách zamilovali do těchto tvorů a po příjezdu si sestavili z různých druhů domácí minizoo. Své mazlíčky přinesli na Oddělení sociálních lůžek a zájemcům umožnili i osobní kontakt.

SocialniLuzka17618944up

Dalším zážitkem bylo vystoupení deseti dětí z předškolního klubu Margaretka a předškolního klubu Chaloupka spolku NADĚJE. Básničkami je prováděla Hana Šefránková, písničkami s hudebním doprovodem na kytaru Jitka Štědrá. Po vystoupení děti obklopily seniory se svými aktivizačními hrami: navlékání korálků, poznávání barev, tvarů, hledání dvojic a podobně. Na závěr byli senioři obdarováni obrázky s jarní tématikou, které pro ně děti připravily.

Sociální lůžka