Přibližně dvě desítky anesteziologů z celé České republiky se v pátek 19. května 2017 sjedou do písecké nemocnice, aby se vzdělaly v oblasti nových trendů anesteziologie. V pořadí už čtvrtý ročník kurzu regionální anestezie pořádá Oddělení Anesteziologicko-resuscitační Nemocnice Písek, a. s., pod záštitou Aesculap Akademie.

Kurz se bude konat od 9.00 do 14.30 v přednáškové místnosti nemocnice Písek. „Pro účastníky je připraveno několik přednášek například k tématům epidurální analgezie v porodnictví, blokády pro horní a dolní končetinu nebo ovládání ultrazvukového přístroje pro potřeby regionální anestezie,“ řekl primář Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Tomáš Piksa.

Doplnil, že kurz má již nyní celorepublikovou odezvu a výrazně zvýšil prestiž píseckého oddělení ARO i samotné nemocnice v rámci kraje i celé České republiky. „Kurz je zaměřen zejména na sono navigované periferní nervové bloky, což je obor, kde jsme v rámci anestezie hodně daleko. Dokonce jsme s kolegou Spilkou zatím jediní dva školitelé této metody v celém jihočeském regionu,“ sdělil Tomáš Piksa.

Písecká nemocnice je dále velmi úspěšná v poskytování epidurální analgezie. Tu ke svému porodu v Písku dostává nyní zhruba 35 procent pacientek. „V nemocnici Písek se díky skvělé spolupráci oddělení ARO s porodnickým oddělením podařilo převést do praxe nepřetržitý servis anesteziologů pro porodnici. Proto tu rodí stále více žen než jinde a velmi často i těch, které nespadají do oblasti Písecka. Naše nemocnice se v tomto servisu řadí k nejlepším v zemi i v kraji,“ doplnil ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.