large
Nemocnice Písek, a.s.
Karla Čapka 589
397 01 Písek
Tel.: +420 382 772 111
IČO: 26095190

Mapa areálu

MapaMala


NejlepsiNemo2018PACIENTI

 
  BannerINKONT

Komerční sdělení

 

Facebook50

 

      Přibližně 320 osob trpících hemoroidy ošetří každoročně v Proktologické poradně Nemocnice Písek, a. s. Tam pacientům zároveň poradí, jak lze onemocnění předcházet.

     „Kvůli rostoucímu počtu obézních lidí, sedavému způsobu života, vysokému tlaku a nesprávné skladbě potravin se zvyšuje i množství a intenzita poruch vyprazdňování. Dochází ke zřetelnému nárůstu onemocnění v oblasti konečníku, nejčastěji hemoroidů. To jsou shluky žilek v oblasti konečníku,“ uvedl MUDr. Ing. Libor Daniel, vedoucí Proktologické poradny písecké nemocnice, která se zabývá nezhoubnými onemocněními konečníku.

     Poradna funguje od roku 2000 a za posledních 15 let v ní bylo ošetřeno téměř pět tisíc pacientů. Je otevřena každou středu a pacienti ji mohou navštívit po předchozím osobním či telefonickém objednání na čísle 382 772 233.

     „Pacienti nemusejí chodit nalačno. Nejprve se jich ptáme na dosavadní onemocnění. Dále provádíme fyzikální vyšetření konečníku prstem v rukavici. Následuje vyšetření endoskopickým přístrojem – rektoskopem a dle nálezu se s pacienty dohodneme na dalším postupu. Při menším nálezu se obejdeme bez chirurgického zákroku, kdy postačí dodržovat dietní opatření, používat farmakologické přípravky, eventuálně hemoroidy ošetříme takzvaným měkkým laserem. U větších nálezů pak volíme radikálnější chirurgické řešení – tedy operaci. Způsob operační metody volíme pro každého pacienta individuální,“ řekl MUDr. Ing. L. Daniel.

     Podle lékařů není dobré potíže s vyprazdňováním podceňovat. „Populace Zemí Koruny české je na prvních světových příčkách v nádorech tlustého střeva. Proto častokrát musíme vyšetřit i celé tlusté střevo koloskopií. Tu provádíme na gastroenterologii v rámci interního oddělení nemocnice,“ doplnil MUDr. Ing. L. Daniel.