large
Nemocnice Písek, a.s.
Karla Čapka 589
397 01 Písek
Tel.: +420 382 772 111
IČO: 26095190

Mapa areálu

MapaMala
 
  BannerINKONT

Komerční sdělení

 

Facebook50

 

     Jedno z nevýznamnějších zdravotnických zařízení na jihu Čech – Nemocnice Písek, a. s. – dokáže uspokojit i náročné pacienty, kteří vyžadují nadstandardní péči. Týká se to nejen pobytu na plně vybavených jednolůžkových pokojích hotelového typu, ale i různých zdravotnických zákroků, například modelace odstátých ušních boltců, preventivního mamografického vyšetření u mladších žen, laparoskopické sterilizace žen, operace očních víček a řady dalších.

     „Přestože jsme veřejné zdravotnické zařízení, které nabízí bezplatnou péči, dokážeme uspokojit i ty pacienty, kteří chtějí více. Jedná se o služby a výkony, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Týká se to například různých chirurgických zákroků, ať už z oblasti estetické medicíny, tak zejména z oboru gynekologie a porodnictví, ale i rehabilitačních služeb, radiodiagnostických prací a dále pobytů na nadstandardních pokojích,“ uvedl ředitel písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA.

     Gynekologicko-porodnické oddělení nabízí například tyto služby, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění: umělé přerušení těhotenství do 8. či 12. týdne, laparoskopickou sterilizaci, zavedení nitroděložního tělíska, plastiku stydkých pysků, entonox (tzv. rajský plyn pro úlevu od bolesti) při porodu a další. Oční oddělení zase dokáže uspokojit zájemce o operaci horních i dolních očních víček nebo odstranění malých lézí. Chirurgie nabízí modelaci a přitažení odstátých ušních boltců u dětí nad 10 let nebo dospělých a laserovou operaci křečových žil. Na radiodiagnostickém oddělení si zájemkyně mohou vyžádat preventivní mamografické vyšetření nebo ultrazvukové vyšetření prsu. Oddělení akutní rehabilitace pak nabízí pomoc laserem při rehabilitaci, tzv. tejpování nebo cvičení v bazénu nad rámec úhrady zdravotním pojištěním.

     „Samostatnou kapitolou je pobyt na nadstandardních pokojích. Ty nabízí interna, chirurgie – urologie, gynekologie, porodnice a ortopedie. Pokoje jsou jednolůžkové s vlastním sociálním zařízením, ledničkou, televizorem, rozhlasem, varnou konvicí, telefonem, bezplatným připojením k wifi a s možností přistýlky pro matku s dítětem. Zájemci o tyto pokoje se mohou přihlásit už při objednání na operaci nebo v den příjmu na ambulanci. Cena za jeden den je 500 korun, u rodinného pokoje na porodnici pak 700 korun,“ řekl ředitel Holan.

Doplnil, že ceny všech zákroků, nehrazených z veřejného zdravotního pojištění, lze najít na webu nemocnice nebo u zaměstnanců konkrétních oddělení nemocnice.

 

Porodnice Písek