large
Nemocnice Písek, a.s.
Karla Čapka 589
397 01 Písek
Tel.: +420 382 772 111
IČO: 26095190

Mapa areálu

MapaMala


banner PACIENTI2019

 
  BannerINKONT

Komerční sdělení

 

Facebook50

 

Více soukromí mají od počátku tohoto roku pacienti na pokojích s více lůžky v písecké nemocnici. Intimitu nemocným zaručují teleskopické tyče s textilními zábranami.

„Prostory mezi jednotlivými postelemi na třílůžkových pokojích a JIPkách jsme se rozhodli osadit výsuvnými teleskopickými tyčemi s textilními zábranami. Pacienti je mohou použít kdykoliv chtějí mít více soukromí na lůžku, větší intimitu. S každým oddělením jsme tuto možnost diskutovali“, uvedl ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan, MBA.

Dodal, že se novinka týká oddělení hemodialýzy, ortopedie, gynekologie a dětského a nemocnice do ní investovala v závěru loňského roku zhruba čtvrt milionu korun. „Na ortopedicko-traumatologické jednotce intenzívní péče nejsou pokoje pacientů rozděleny na pokoje mužů a žen. Aby byla zajištěna intimita pacientů, existovala na této stanici veliká kovová konstrukce se závěsy, připevněná ke stropu. I když tento systém fungoval a stále funguje v řadě nemocnic, my jsme hledali jinou a estetičtější alternativu těchto zástěn,“ řekla Květoslava Slabáková, vrchní sestra Ortopedicko-traumatologického oddělení Nemocnice Písek, a. s.

Zástěny slouží nejen k dodržování intimity pacientů a pacientek během různých ošetřovatelských výkonů, ale jsou vhodné i k dodržování soukromí například během návštěv pacientů.


Ortopedie Písek