NejlepsiNemo2018PACIENTI

Novorozenecké oddělení písecké nemocnice získalo tři nové monitory dechu pro novorozence. Monitory značky Babysense II za více než sedm tisíc korun pohlídají nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje byly věnovány díky projektu Nadace Křižovatka  „Maminko, dýchám“.

„Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit průběžnou obnovu těchto přístrojů v nemocnicích,“ uvedla Mgr. Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.

„Monitory rozšíří péči o novorozence. Dnes zde máme 30 monitorů a jsou ve všech novorozeneckých lůžkách. Využíváme je i na dětském oddělení pro hospitalizované novorozence a kojence“, sdělil primář novorozeneckého oddělení MUDr. K. Chytrý. Čtyři monitory dechu bude nutné v prosinci 2018 již vyřadit z provozu, a proto nabídka Nadace Křižovatka přišla v té nejvhodnější době. S Nadací Křižovatka spolupracuje Nemocnice Písek od roku 2009. V Rámci projektu  „Maminko, dýchám, obdržela sponzorsky již pět monitorů.

Monitory dechu