Hlavní vjezd do nemocnice se nachází v ulici Karla Čapka a mohou ho využívat všichni pacienti a návštěvníci, dále Zdravotní záchranná služba a ostatní servisní a jiné organizace.

Parkování
Pacienti a návštěvníci mohou využít po celý den parkoviště před nemocnicí na pozemcích města Písku.

Při parkování v areálu si každý vyzvedne v automatu u závory hlavního vjezdu parkovací lístek. V areálu jsou pro veřejnost k dispozici čtyři vyhrazená parkoviště:

·hlavní parkoviště u stravovacího provozu,

·parkoviště na prostranství s kašnou,

·parkoviště u dětského oddělení,

·parkoviště u bývalého infekčního pavilónu.

Na jiných místech není parkování povoleno.

Parkování uvnitř areálu je po dobu prvních 30-ti minut zdarma a poté každá další započatá hodina je zpoplatněna 30,- Kč za hodinu. Při dlouhodobém parkování je nastaven poplatek 300,- Kč za den. Při ztrátě parkovacího lístku je účtováno 300,- Kč.

Limit 30-ti minut pro bezplatné parkování slouží pro vyložení nebo naložení pacienta, pro návštěvu lékárny apod. Po překročení tohoto limitu je nutné za parkování zaplatit.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování v areálu nemocnice zdarma po předložení ZTP průkazky při výjezdu.

Platba za parkování probíhá přes automatickou pokladnu umístěnou u výjezdu z areálu po pravé straně vedle informační tabule areálu nemocnice. Do ní vložíte parkovací lístek a zobrazí se částka, která má být zaplacena. Je možné platit všemi druhy mincí a bankovkami do maximální hodnoty 500,- Kč. Po zaplacení automat vydá daňový doklad, který současně slouží jako doklad k výjezdu vozidla a použije se k otevření závory.

Technický vjezd do Nemocnice Písek, a.s. z ulice Budějovická slouží pouze pro zásobovací nebo pro servisní vozidla a dále pro obslužné provozy. Tato brána je ovládána automaticky čipovými kartami, nebo se dodavatelské firmy mohou spojit s hlavní vrátnicí pomocí kamery a hlasového komunikátoru, z které je možné technický vjezd otevřít na dálku. U technického vjezdu je umístěna i branka pro pěší, která je ovládána speciální čipovou kartou a která slouží pouze zaměstnancům Nemocnice Písek, a.s. v režimu jako dosud.

AKTUÁLNĚ

od listopadu 2016 - Omezené parkování v areálu